Новозеландці оснастили дрон гучномовцем для випасання овець

13 березня 2019 20 0
Новозеландці оснастили дрон гучномовцем для випасання овець
Traktorist.ua

Новозеландці оснастили дрон DJI Mavic 2 Enterprise гучномовцем, на який записали собачий гавкіт й інші звуки. За словами фермерів, дрони дозволяють заощадити час при випасанні овець, але повністю замінити пастуших собак пристрої не можуть. Про це повідомляє Traktorist.ua з посиланням на Ukr.Media.

Дрон дозволяє не тільки відстежити, де знаходяться тварини, але і перевірити, чи достатньо трави і води на пасовищі.

Фермер Джейсон Рентула використовує дрон тричі на тиждень і економить більше половини часу, коли збирає стадо. За його словами, якщо раніше двом пастухам із собаками потрібно було дві години, щоб зібрати стадо овець і привести його назад на ферму, то БПЛА справляється з цим за 45 хв.

«Зима це ідеальний час для польотів. Я сиджу вдома в холодний день і не хочу виходити на вулицю, тому я запускаю дрон і перевіряю, чи все гаразд у моїх тварин. Крім того, коли ягняться вівці, дрон може літати, і ми спостерігаємо за тваринами за допомогою камери з зумом і не турбуємо їх», — додав пастух Кору Ламбет.

За його словами, дрони не можуть повністю замінити собак. Наприклад, при сильному вітрі та під час дощу безпілотники не можуть літати. Окрім того, дрони періодично доводиться заряджати.

Виконано за допомогою Disqus