У новому стандарті на пшеницю не врахували протруєне зерно

19 березня 2019 85 0
У новому стандарті на пшеницю не врахували протруєне зерно

У проект нового стандарту на пшеницю не включили питання протруєного зерна, яке штучно забарвлене і є візуальним маркером того, що воно не придатне для вживання в харчових цілях і як корм тварин. Про це повідомила прес-служба Української Зернової Асоціації.

«Під час заготівлі аграрії підсипають до зерна, яке надходить на елеватори і порти, протруєне насіння. Тим самим вони псують великі партії вантажу для експорту. При цьому обмежувальних норм на таке зерно немає ні в одному з нормативних документів. З огляду на цей факт, було б правильним конкретизувати даний показник в новому стандарті на пшеницю. Це допоможе учасникам ринку чітко розуміти і не плутати протруєне небезпечні зерна з зерном, ураженим бактеріями і грибками, які також впливають на його забарвлення», — йдеться в повідомленні.

Недостатня кількість білка у пшениці третього класу може знизити конкурентні можливості України. Під час прийняття стандарту цей показник залишили на рівні 11%, хоча, згідно з експортними контрактами, необхідно зерно з вмістом білка не нижче 11,5%. Аналогічно і переробна (борошномельна) галузь потребує пшениці з більш високим вмістом білка і клейковини — стандарт ще не прийняли.

Нагадаємо, що технічний комітет 170 опублікував проект нового стандарту на пшеницю ДСТУ 3768: 201 «Пшениця. Технічні умови». Cтандарт розроблений для заміни діючого національного стандарту ДСТУ 3768: 2010

Виконано за допомогою Disqus