Собівартість свинини може знизитись до 25 грн/кг — думка

20 березня 2019 1249 0
Собівартість свинини може знизитись до 25 грн/кг — думка
pixabay.com

Собівартість свинини в Україні може знизитись із 40 грн/кг до 25 грн/кг, а перевитрати українського свинарства у 8 млрд грн в рік призведуть до втрати бізнесу багато господарств. Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» Микола Бабенко.

За його словами, причин зниження собівартості є дві. ЄС — виробник свинини №2 у світі, після Китаю. ЄС — експортер свинини №1 у світі. У 2018 р. експортовано свинини 3,9 млн т. Польща наростила виробництво свинини до 2,08 млн т.

«У 2015 р., після АЧС на Агрокомбінаті «Калита», в Україні відкрився новий ринок — ринок нелегальної свинини інфікованої АЧС.

Продати свиней і врятувати хоч якісь кошти або банкрутство — такий вибір може постати перед кожним свинокомплексом. Оскільки за 7 років держава не компенсувала кошти за загиблих від АЧС свиней», — розповів Микола Бабенко.

Через АЧС Польща й інші країни втрачають експортні ринки. Для Польщі це втрата ринків на €500 млн з €7,3 млрд експорту свинини ЄС.

Надлишок свинини вирощеної із собівартістю 25 грн/кг з ЄС продається в Україну.

Наслідки для українських свинокомплексів у яких собівартість свинини 40 грн/кг передбачити не складно

Щоб вирощування свиней принесло прибутки свинарям у 2019 р. Микола Бабенко радить:

  • проводити аудит виробництва і шукати причини високої собівартості;
  • автоматизувати облік і контроль собівартості в спеціалізованій програмі в реальному часі в процесі вирощування свиней;
  • якщо були виявлені перевитрати кормів, ліків, порушення технології, зловживання — потрібно їх усувати.
    Нагадаємо, за знищених африканською чумою свиней виробникам компенсували менше 1%.
Виконано за допомогою Disqus