Реклама

Визначено ТОП-10 найбільш шкодочинних бур’янів

21 березня 2019 661 0
Визначено ТОП-10 найбільш шкодочинних бур’янів

На сьогодні в степах України зустрічається 735 видів бур’янів, з яких, за різними оцінками, від 75 до 225 видів завдають шкоди сільськогосподарським культурам. Науковці оприлюднили список найбільш шкодо чинних бур’янів України. Про це повідомляє agronom.com.ua.

ТОП-10 було обрано на основі багаторічних польових дослідів і обстежень агрофітоценозів та необроблюваних земель, проведених впродовж 2000–2016 рр.

Визначення видового складу, частоти трапляння та поширення бур’янів проводили в агрофітоценозах і на необроблюваних землях Степової, Посушливостепової та Сухостепової зон України за загальноприйнятими методиками.

Було встановлено, що в усіх степових зонах України списки десяти найбільш поширених бур’янів, які траплялися в певних агрофітоценозах та на необроблюваних землях і нерідко виступали домінантами рослинних угруповань, були представлені однаковими видами, хоч і з деякими змінами ранжування їх за частотою трапляння й кількісним складом у посівах та необроблюваних землях, але суттєво відмінних для різних агрофітоценозів.

Виконано за допомогою Disqus