Реклама

Сівба цукрових буряків проведена на 10% площ

28 березня 2019 42 0
Сівба цукрових буряків проведена на 10% площ

Станом на 26 березня, в Україні посіяно 20 тис. га цукрових буряків, або 10% від загальної кількості площ. Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

Майже половина посівів припадає на господарства Хмельницької області — 11 тис. га. Менше засіяли у Рівненській — 3,5 тис. га, Волинській — 2,7 тис га та Тернопільській — 2,4 тис. га.

«По всій території України розпочалась посівна кампанія цукрових буряків. Традиційно, цього року посівні роботи рухаються із західних до східних областей. В Львівській, Тернопільській та Волинській окремі господарства вже завершили сівбу цукрових буряків, проте інші ще не визначилися із посівними площами та стартом робіт. Переважна більшість планують розпочати сівбу в першій декаді квітня», — повідомив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

За його словами, господарствам доводиться сіяти в холодний ґрунт та остерігатися заморозків в надії встигнути отримати максимум користі для сходів. Агрономічні служби стверджують, що такий ризик є виправданим, адже з досвіду минулого року, частина посіяного насіння так і не змогла зійти саме через посів у сухий ґрунт.

За прогнозами НАЦУ «Укрцукор», посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році скоротяться майже на чверть та складуть близько 220-230 тис. га. В першу чергу, це зумовлено тим, що за два роки світового профіциту цукру, ціни на продукцію і, відповідно, сировину досягли історичного мінімуму.

Виконано за допомогою Disqus