На Рівненщині навчилися вирощувати елітну картоплю за голландськими технологіями

29 березня 2019 933 0
На Рівненщині навчилися вирощувати елітну картоплю за голландськими технологіями

На базі ТОВ «Яловицькі агротехнології» у селі Яловичі Млинівського району Рівненської області Любов та Генріх Біренси за голландськими технологіями вирощують високоякісну картоплю. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Десять років тому Любов Біренс зі своїм чоловіком, голландцем Генріхом взялись вирощувати на Рівненщині картоплю. Наразі ТОВ «Яловицькі агротехнології» обробляє 400 га земель, окрім картоплі тут вирощують столовий буряк, зернові та олійні культури.

«Торік фірма «Чіпси-Люкс» замовила у нас сировину на 10 га. А вже у цьому році просить, аби ми вирощували її на 40. Переконались, що наша картопля якісніша, ніж у конкурентів», — розповідає Любов Біренс.

Для підготовки ґрунту, посадки картоплі та збирання врожаю тут використовують лише сучасну техніку. Якщо раніше для сортування врожаю залучали 60-70 осіб то сьогодні достатньо лише 10.

Господарство співпрацює з голландською та німецькою фірмами. Тут вирощують такі популярні сорти, як Мадейра, Евора, Фламенко, Волера, Рів’єра, Мефіс, Пікассо, Піроль, Кібіц. Останні два використовуються для виготовлення чіпсів.

У вирощуванні картоплі Любов Біренс рекомендує дотримуватись певних правил.

«По-перше, порада, — не садіть картоплю по картоплі, бо це передача хвороб, вірусів, бактерій, інфекцій. По-друге, ґрунт втрачає необхідні органічні компоненти, тому його треба наповнити калієм, калій-хлором, фосфатом, але не перенасичуйте селітрою. Третє, мають бути хороші нові сорти високої репродукції», — радить фахівець.

Дотримання технології вирощування дозволяє отримувати урожай 45-80 т/га.

Виконано за допомогою Disqus