Мороз сильно пошкодив абрикосові та персикові сади на Одещині

8 квітня 2019 697 0
Мороз сильно пошкодив абрикосові та персикові сади на Одещині

За словами садівників Одеської області, нічні замороки до мінус 7ºC на початку квітня сильно пошкодили абрикоси та персики, які саме цвіли. Така ситуація негативно відіб’ється на урожаї кісточкових. Про це повідомляє EastFruit.

Весною цього року абрикос та інші кісточкові культури (персик, черешня і навіть деякі сорти сливи) зацвіли раніше, ніж зазвичай внаслідок високих температура повітря в березні.

Однак до регіону повернулися заморозки, які досягали мінус 6-7ºC. А такі низькі температури були згубними для квітів кісточкових культур, адже абсолютна більшість садівників регіону як і раніше не мають сучасних систем захисту від заморозків. Крім того, холодна погода під час цвітіння перешкоджала запиленню садів, від чого, в значній мірі, залежить хороший урожай кісточкових культур і їх якість.

На думку садівників Одеської області, найбільше постраждав урожай абрикоса. У низинах, де скупчується під час нічних заморозків холодне повітря, вони не очікують врожаю взагалі, а на пагорбах і височинах, певна надія на отримання частини врожаю як і раніше існує.

Вже зараз фермери заявляють, що ціни на українські персики і абрикоси в 2019 р. будуть високими, так як їх пропозиція істотно знизиться. Це також може привести до зростання імпорту свіжого абрикоса з Туреччини, Іспанії та Узбекистану.

Що стосується черешні, то тут ситуація трохи краще, тому що за попередніми даними в Запорізькій області ночі були холодними, але не настільки, щоб істотно зашкодити врожаю.

Аналогічні проблеми з кісточковими спостерігаються і у сусідів України — садівників Молдови, де квітневі заморозки завдали значної шкоди врожаю черешні, абрикоса та персика. Тривожні повідомлення надходять і з Болгарії, де фермери говорять про практично повну втрату врожаю кісточкових культур в 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 1° ... - 2°

Вітер

2.7м/с

Опади

1.7мм

Вологість

82%