Пік реалізації яблук змінився за останні 5 років

9 квітня 2019 599 0
Пік реалізації яблук змінився за останні 5 років

Раніше українські господарства намагалися розпродати більшість яблук в першій половині сезону — до грудня, то сьогодні 65-70% яблук господарства продають в період із січня по червень. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Найбільший обсяг продажів припадає на лютий та березень.

На думку аналітиків, зміщення сезону реалізації яблук пов’язано із збільшенням потужностей для їх зберігання і зниженням конкуренції із імпортом.

Раніше, вже в грудні українські виробники відчували потужну конкуренцію із відносно дешевим польським яблуком. В останні кілька років, обсяги імпорту значно скоротилися, а українське яблуко продається на гуртових майданчиках країни до середини літа.

«Останні три сезони ми постійно фіксуємо збільшення пропозиції яблука в лютому,а найбільша пропозиція надходить в січні та березні. Втім, поточний сезон показав, якщо врожай, в цілому, задовільний, українські господарства здатні забезпечити внутрішній ринок пропозицією вітчизняного яблука протягом всього року. Це стало можливим саме завдяки достатній кількості сховищ, які будувались в країні останні 10 років. Завдяки цьому, навіть ціни протягом сезону особливо не змінюються»,— розповів керівник напрямку «Овочі та Фрукти» ОРСП «Шувар» Іван Федишин.

За його словами, в умовах великої пропозиції на гарантований прибуток можуть розраховувати тільки продавці якісного яблука.

Виконано за допомогою Disqus