Депутати презентували офіційну концепцію закону про ринок землі

10 квітня 2019 845 0
Депутати презентували офіційну концепцію закону про ринок землі

Аграрний комітет напрацював основні положення земельної концепції, яка ляже в основу законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення. Концепцію ринку землю презентував в.о. голови  аграрного комітету Олександр Бакуменко, передає AgroPolit.com.

Згідно із концепцією, нардепи пропонують 4 варіанти етапів відкриття ринку землі в Україні. 

Варіант №1: Поетапне відкриття ринку земель. Перші 3 роки — лише громадяни України до 20 та 200 га, наступні 4 роки — юридичні особи із обмеженням площі до 500 га, у подальшому — юридичні особи із обмеженням площі до 20 тис. га. (детальніше про нього дивіться у файлі з концепцією прикріпленому нижче).

Варіант №2: Одночасне відкриття ринку земель. Одночасне відкриття ринку для громадян України та юридичних осіб із обмеженням площі для громадян та юридичних осіб до200 га (аналогічно).

Варіант №3: Поетапне одночасне відкриття ринку земель. Перші 3 роки — одночасне відкриття ринку для громадян України до 20 та 200 га, та юридичних осіб із обмеженням площі — до 500 га із четвертого року обмеження площі для юридичних осіб до 20 тис. га (аналогічно).

Варіант №4: Одночасне відкриття ринку земель. Одночасне відкриття ринку для громадян України та юридичних осіб — сільськогосподарських  виробників, які засновані громадянами України, максимальна площа земель у власності фізичних та юридичних осіб обмежується лише антимонопольними вимогами (аналогічноо).

Читайте більше: АгроЗнавці: за і проти відкриття ринку землі

Виконано за допомогою Disqus