Реклама

Торговий майданчик для бджолярів та експортерів запрацював в Україні

11 квітня 2019 943 0
Торговий майданчик для бджолярів та експортерів запрацював в Україні
pixabay.com

В Херсоні запрацювала «Медова біржа» для бджолярів зі всієї України. ЇЇ заснували інвестори з Німеччини Гаррі Ремферт і Олександр Кандла. Новий інтернет-ресурс дозволяє встановити прямий зв'язок між бджолярами і експортерами, оптовиками. Про це повідомляє agro-yug.com.ua.

«Фізичного взаємодії між бджолярами не відбувається по всій Україні. А хотілося, щоб це була якась загальна одна платформа», — зазначив директор компанії Олександр Фабро.

На сайті «Медова біржа» пасічники можуть розміщувати оголошення про продаж меду, інвентарю та інших продуктів бджільництва. У свою чергу, оголошення бачать всі, хто зареєстрований на цій платформі: інші бджолярі, оптовики, заготівельники. Ресурс є інтернет-аукціоном, де можуть відбуватися торги.

«Зараз ціна на мед формується хаотично — хто кому скільки запропонував. В одному регіоні одна ціна, в іншому регіоні — інша. А оптовики демпінгують цінами. Ця платформа дозволяє врегулювати ціноутворення, вона показує середню ціну — за скільки купують мед і за скільки пропонують», — продовжив Олександр Фабро.

Така біржа є корисною і для експортерів. Якщо вони хочуть купити партію меду, вони можуть знайти необхідну кількість продукції у потрібному регіоні.

«Ця система дозволяє дати йому заявку: який мед потрібен, в якій кількості і в якому регіоні. І система розсилає всім бджолярам з цього регіону дане повідомлення. Тобто, навіть не виставляючи свій мед на продаж, в будь-який період року пасічники можуть отримувати від системи ці сповіщення», — розповів директор компанії.

Крім цього, планується також зробити, щоб українські користувачі платформи бачили оптових заготівельників або оптовиків з Європи. А також, щоб експортер, розміщуючи заявку в системі, міг би комбінувати її з маленьких партій. Таким чином, мінімізується роль заготівельників, які їздять по районам і збирають мед.

Чиатйте більше: Реєструємо пасіку: покрокова інструкція

Виконано за допомогою Disqus