Россільгоспнагляд виявив 10 т українських горіхів заражених мікотоксинами

24 квітня 2019 42 0
Россільгоспнагляд виявив 10 т українських горіхів заражених мікотоксинами
pixabay.com

Більш ніж 10 т очищених волоських горіхів заражених мікотоксинами виявили у Російському місті Бєлгород. Горіхи з українського міста Черкаси містили мікотоксини і цвілеві бактерії. Це показала перевірка в лабораторії Центру оцінки якості зерна. Про це повідомили в прес-службі Россільгоспнагляду.

Супроводжуючих документів на товар не було, а всередині кожної коробки була етикетка: «Горіх. м.Черкаси. Виготовлено в Україні».

Як повідомлялось на сайті партію заражену мікотоксином вивезли на полігон побутових відходів і знищили.

Читати за темою: Россільгоспнагляд виявив АЧС в українській ковбасі.

Мікотоксини — це токсичні речовини природного походження, що виробляються деякими видами цвілевих грибів. Пліснява паразитують на багатьох видах продовольчої продукції, таких як злаки, сухофрукти, горіхи і спеції.

Серед кількох сотень відомих мікотоксинів найбільш поширеними і становлять найбільшу загрозу для здоров'я людини і худоби є афлатоксини, охратоксин А, патулін, фумонізинів, зеараленон і ніваленол/дезоксиніваленол.

Потрапляння мікотоксинів в організм може відбуватися безпосередньо в результаті вживання в їжу контамінованих продуктів харчування. А також і побічно, через вживання продуктів, отриманих від тварин, яких годували контамінованих кормом, зокрема, молока.

Виконано за допомогою Disqus