4000 саджанців волоського горіха висадили під час флешмобу

17 квітня 2019 226 0
4000 саджанців волоського горіха висадили під час флешмобу

«НВФ «Урожай» (МХП) та Благодійний фонд «Урожай — громаді» увійшли до Книги рекордів України за наймасовішу висадку саджанців волоського горіха. Про це повідомляє Latifundist.com.

13 квітня пройшов Всеукраїнський екологічний флешмоб «Висадити свої горіхи». Організатором заходу стала Благодійна організація «Благодійний фонд «Урожай — громаді». 4 тис. однорічних саджанців горіхів, які були вирощені в розсаднику в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області, надала «НВФ «Урожай» (МХП). Команда Latifundist.com також взяла участь у флешмобі. Єдина умова флешмобу — викласти фото- або відеозвіт про виконану роботу на сторінці благодійної організації в фейсбуці.

Раніше, 6 квітня на Львівщині лісівники разом з громадськістю висадили 77 тис. дерев за 8 годин, тим самим потрапивши до Національного реєстру рекордів України. Однак світовий рекорд належить жителям Індії, які 2 роки тому за добу висадили 49,3 млн саджанців.

Читайте більше: Секрети горіхового бізнесу: поради початківцям від Івана Юкала. Частина 1 

За словами організаторів флешмобу, вони переслідували кілька цілей.

««Урожай» працює з понад 100 селами Черкаської та Київської областей на території присутності підприємства. Було вирішено залучити громади до цієї акції, об'єднати людей і озеленити територію, висадити алеї і парки. Відгукнулося понад 50 громадських організацій і фізосіб», — розповів про задум директор Валявської філії «НВФ «Урожай» Валентин Галушко, який також брав участь в процесі посадки дерев.

Для висадки горіхів була обрана територія біля водойми в с. Квітки Корсунь-Шевченківського району. Перед тим, як посадити дерева, агроном горіхоплідних культур «НВФ «Урожай» Антон Лижов провів інструктаж.

«Найголовніше — посадка. Потрібно правильно підібрати місце, щоб не було грунтових вод на глибині менше 6 м. Садити необхідно на відстані від 5 м один від одного, на глибину не менше 0,5 м. Перед посадкою центральний корінь повинен бути підрізаний, щоб на рік призупинити його ріст і дати можливість розростатися бічним кореням. Полив повинен здійснюватися 1-2 рази на тиждень. Надалі також потрібно правильно сформувати крону», — пояснив агроном.

Але щоб серйозно займатися вирощуванням горіхів, необхідно враховувати кліматичні умови регіону і вибирати спеціальні адаптовані сорти. Інакше «горіховий» бізнес може закінчитися плачевно. Агрономи-горіхівники відзначають, що в центральній Україні найбільш сприятливі умови для вирощування горіхів.

Для реалізації цілей флешмобу з 10 сортів були обрані 2 найкращих за врожайністю, морозостійкістю, смаковими якостями — Костюженський і Скіновський. Ці середньорослі дерева будуть досягати 8 м і зможуть витримати до -35 °С. Плоди горіхів мають велике ядро, тонку шкірку і легко лущаться. Перші плоди можна буде отримати вже через 6-7 років. Максимальну врожайність — 25-35 кг з одного дерева — доведеться чекати 15 років. В цілому, більшість сучасних різновидів цієї культури плодоносять близько 50 років. За цей час з дерева можна отримати 1,25-1,75 т волоських горіхів.

Читайте більше: Секрети горіхового бізнесу: поради початківцям від Івана Юкала. Частина 2

За своє життя староста села Кошмак Карашинскої ОТГ Микола Плашенко, який також брав участь у флешмобі, висадив не один десяток дерев. Своє перше дерево посадив ще в шкільні роки.

«У нашому селі Черепин, звідки я родом, було не більше 10 горіхових дерев. Після війни людей змушували платити податок на фруктові дерева. Тому селяни намагалися їх спиляти. Коли ж мене пригощали горіхами, це було навіть краще цукерок», — зазначив Микола Плашенко.

Організатори флешмобу відзначили, що бажаючих було більше, ніж саджанців. Тому планують повторити подібний флешмоб і наступного року.

Агрономи-горіхівники також відзначили, що горіх вважається високомаржинальною нішевою культурою. З дерева можна зібрати 40 кг горіха. З них 50% виходять після очищення. Наразі вартість горіха знаходиться у межах 200 грн/кг. Це означає, що орієнтовно сім'я, у якій в дворі є горіх, може заробити 4 тис. грн до сімейного бюджету.

Виконано за допомогою Disqus