Реклама

На виробників черешні чекає складний сезон

10 травня 2019 3463 0
На виробників черешні чекає складний сезон
pixabay.comНа виробників черешні чекає складний сезон

Експерти прогнозують, що сезон черешні 2019 року стане одним з найскладніших в історії для українських садівників. Виробництво росте, але разом з ним росте і конкуренція не тільки на внутрішньому, а й на зовнішньому ринку. Про це повідомляє east-fruit.com.

Усередині країни площі під садами черешні збільшуються. З'являються нові високотехнологічні проекти з вирощування черешні в закритому грунті. Зміни клімату також сприяють більш ранньому початку сезону реалізації, однак, це не дозволяє отримати більш високу ціну на продукцію - в 2018 році ціни реалізації черешні істотно знизилися.

Виробники черешні в Європі в 2018 році також зіткнулися з кризою низьких цін. Причому найбільш складна ситуація склалася в самому прибутковому сегменті - у виробництві і постачаннях ранніх сортів черешні з південних регіонів ЄС. Одна з головних причин полягає в тому, що все більше черешні вирощується в закритому грунті, і вона надходить на ринок все раніше.

Однак ще більшою проблемою для фермерів, які вирощують черешню в ЄС і в Україні, стає зростання конкуренції з боку третіх країн. Туреччина в 2018 році експортувала на 24% більше черешні, ніж у 2017 році і довела обсяг експорт до рекордних 75,3 тис. т.

«На сьогодні сегмент ранньої черешні в Європі і навіть в Росії виявився перенасиченим пропозиціями - Іспанія, Італія, Греція, Туреччина, Узбекистан активно пропонують черешню в період з 20 квітня по 30 травня, постійно збільшуючи тиск на ціни», - повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Поки ж перспективи ціноутворення на черешню в сезон реалізації української продукції виглядають не дуже привабливо. Перша узбецька черешня надійшла на ринки за дуже низькими цінами - нижче $ 2 за кг. І хоча зараз ціни трохи вирівнялися, такий рівень є абсолютно нетиповим - як правило рання черешня імпортувалася не дешевше $ 2 за кг.

В Євросоюзі ціни на черешню також поки що не радують садівників. Рання продукція продається навіть дешевше, ніж роком раніше. Тому українським експортерам в цьому сезоні потрібно буде активніше працювати над якістю продукції, щоб заробити не менше, ніж роком раніше. Тим більше що в даний момент на ринку України сильно впали ціни на суницю садову, яка є головним конкурентом черешні в кінці травня-початку червня.

Виконано за допомогою Disqus