Альтернативною нішею для фермерів може стати сушіння цибулі

19 травня 2019 656 0
Альтернативною нішею для фермерів може стати сушіння цибулі
agro-yug

В Україні цибуля є дуже затребуваним овочем, але реалії такі, що коштує він зараз достатньо дорого. Це пояснюється тим, що минулого року аграрії посадили та зібрали значно менше овочів, ніж потрібно внутрішньому ринку. Альтернативою свіжій цибулі може стати сушена, бо така цибуля може відмінно зберігатися, до того ж вона не втрачає більшості своїх корисних властивостей в процесі сушіння. Повідомляє agro-yug.com.ua.

За даними звітів Міністерства сільського господарства США, найбільше збереження вітамінів та корисних речовин забезпечує саме сушка. На другому місці — заморожування. Згубним для корисних речовин виявилося консервування.

Сушена цибуля виготовляється на сушильному устаткуванні стрічкового або боксового типів. Якщо розраховувати на великі об’єми виробництва, потрібен стрічковий тип устаткування (обсяг від 1 т/год), а ось боксове устаткування підійде для виробників меншого об’єму.

Промисловим способом висушені цибулини можуть бути нарізані соломкою або кубиками. Таку сушену цибулю добре змішувати з іншими приправами та прянощами, додавати в супи та другі страви.

Нагадаємо, цибуля з початку травня подешевшала на 10%

Також можна виготовляти порошок із цибулі.

За даними фахівців, для виробництва 1 кг сушеної цибулі потрібно близько 10 кг свіжої.

Ще одним плюсом сушіння овочів є розв’язання проблеми зберігання продукції. Воно дає можливість скоротити втрати продукції 2-го та 3-го класу, якої в урожаї може бути до 30%.

Виконано за допомогою Disqus