Імпорт моркви прискорює падіння цін на українську продукцію

27 травня 2019 216 0
Імпорт моркви прискорює падіння цін на українську продукцію
pixabay.comІмпорт моркви прискорює падіння цін на українську продукцію

Цьогорічні високі ціни на ранню моркву в Україні привабили іноземних постачальників. Перша імпортна морква врожаю 2018 р. з’явилася в Україні ще в жовтні минулого року і не зникає із майданчиків гуртових ринків по сьогоднішній день. Цього тижня у продаж надійшли перші комерційні партії ранньої моркви з Туреччини. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати за темою: Зберігання моркви від А до Я (частина 1)

«Поява імпорту може спричинити відновлення тенденції до зниження ціни на ранню моркву в Україні. Продукція із Туреччини виграє в української моркви по ціні і має доволі привабливий товарний вигляд», — вважають продавці терміналу «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», станом на 27 травня гуртова вартість турецької ранньої моркви становить 22-23 грн/кг (€0,75-0,78/кг), а рання морква від українських виробників Півдня пропонується по 26-27 грн/кг (€0,88-0,91/кг).

«Сезон збирання ранньої моркви в Україні стартував у кінці першої декади травня з відносно високих цін, цьому в т.ч. сприяли рекордно високі ціни на «стару» моркву. В 2018 р., на старті сезону українська морква коштувала на 55-65% дешевше, але рік тому ціни на неї зростали до кінця червня, а в цьому сезоні вартість ранньої моркви почала швидко знижуватися вже в перший тиждень продажів. Поява імпорту, дійсно, може прискорити цей процес», —повідомила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Читати за темою: Зберігання моркви від А до Я (частина 2)

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus