В Індії вирощуватимуть картоплю без ґрунту

29 травня 2019 104 0
В Індії вирощуватимуть картоплю без ґрунту
AgroXXI

В Індії вирішили застосувати метод аеропоніки для вирощування картоплі. У Центрі картопляних технологій очікують, що рослина формуватиме до 30–50 міні-бульб (у 4–6 разів більше, ніж у ґрунті) при 40% економії поживних речовин і добрив та відсутності загрози хвороб. Термін вирощування врожаю при цьому методі зростає вдвічі — до 180 днів замість 90 при застосуванні традиційного методу. Повідомляє AgroXXI.

Картопля є третьою за важливістю продовольчою культурою в  Індії після рису і пшениці. Індія виробляє близько 46,4 млн т картоплі. Проте наявні на сьогодні скоростиглі сорти стрімко вироджуються, а бульби погано зберігаються через низький вміст сухої речовини.

Тому, шукаючи нові шляхи у картоплярстві, фахівці Центру картопляних технологій Індії запускають проект з виробництва картоплі методом аеропоніки. Бюджет проекту вже затверджений, початок його заплановано на вересень.

Рослини будуть підвішені в повітрі в темній камері теплиці, а їхнє коріння збагачуватиметься корисними мікроорганізмами, які подаватимуться через сопла під тиском.

Читати за темою: Ціни на ранню картоплю знизилися до трирічного мінімуму

Шляхом вирощування в повітряному середовищі без ґрунту та інших поживних середовищ індійські дослідники планують отримати насіннєвий матеріал, який забезпечуватиме врожайність 30-50 міні-бульб на одну рослину порівняно з 8 міні-бульбами при вирощуванні в ґрунті.

«Ми створимо три підрозділи аеропоніки картоплі: з виробництва насіння, з виробництва скоростиглих сортів і з виробництва сортів, стійких до зміни клімату. Ми також підписали меморандум про взаєморозуміння з Міжнародним центром картоплярства (CIP), Перу, для допомоги в реалізації проекту і для надання нових сучасних термостійких сортів картоплі, з високим вмістом сухої речовини і ранньостиглих», — розповів заступник директора Центру картопляних технологій Сатіендер Ядав.

Перевагами вирощування картоплі методом аеропоніки є:

  • відсутність загрози хвороб рослин, які передаються через ґрунт;
  • економія близько 30-40% поживних речовин і добрив порівняно зі звичайним способом.
Виконано за допомогою Disqus