Реклама

Українські фермери скорочують площі під малиною

30 травня 2019 783 0
Українські фермери скорочують площі під малиною
pixabay.comУкраїнські фермери скорочують площі під малиною

Через падіння цін на малину деякі фермери позбуваються ягідних плантацій. Про це повідомив експерт ягідного ринку, керуючий партнер компанії FruiTech Олег Босий, передає east-fruit.com.

Нагадаємо, перші партії української малини продають по 400 грн/кг 

«Я б не очікував зростання виробництва малини на наступний рік — знадобиться кілька років, щоб відновити площі, які були закинуті в минулому сезоні. Їх не тільки закинули. Деякі навіть ліквідували», — вважає Олег Босий.

Особливо це стосується органічної малини, де врожайність занадто низька.

«Малина — одна з найскладніших ягідних культур. Продукт складний і в організації якісного збору, і в післязбиральній доробці, і в логістиці продукції. Тому малина — найдорожчий продукт на ринках США і Європи. Таким він повинен бути і в Україні. У всякому випадку в роздріб він повинен продаватися дорожче лохини», — зазначив Олег Босий.

Читати за темою: Як продати малину по 500 грн/кг 

За його словами, для свіжого ринку малину в Україні практично не виробляють. Всі українські виробники фокусуються на ринку переробки і розглядають свіжий ринок як другорядний.

«Специфічний в нашій країні і підхід до маркетингу продукції в оптовиків. Довелось нещодавно поспілкуватися з одним з виробників у Львівській області. У них проблема в тому, що і оптовик, і покупець не хочуть бачити малину в нормальній упаковці — в пінетках. Насправді це дуже велика проблема, яка говорить про те, що ринок у нас не цивілізований», — додав експерт.

Олег Босий підкреслив, що в Україні відсутній реальний експорт свіжої малини. Здебільшого це поставки охолодженої малини до Польщі для її подальшої переробки.

«Це найнижче якість. І найнижча ціна. Це не той свіжий експорт, якого ми хочемо досягти», — говорить експерт.

Виконано за допомогою Disqus