Дощі завадили фермерам Півдня збирати суницю садову

7 червня 2019 866 0
Дощі завадили фермерам Півдня збирати суницю садову
pixabay.com

Збирання суниці (полуниці) на Півдні країни може закінчитися передчасно, через  аномальні зливи та град. Повідомляє shuvar.com.

Через підтоплення плантацій, фермери Херсонської та Миколаївської областей  вже третій день поспіль не збирають врожай. Відповідно, пропозиція суниці на південних ринках помітно скоротилася.

За словами місцевих виробників, відновлення поставок залишається під великим питанням, навіть після того, як вода зійде. Ситуація в регіоні дійсно складна, по-перше, деякі плантації суттєво пошкодив град, по-друге, через надмірну вологу якість ягоди дуже постраждала.

Від  злив та граду страждають і деякі центральні регіони країни, там теж збирання ягоди призупинилося, а ціни на наявні обсяги вже пішли вгору. Але далеко не всі фермери тішаться цим зростанням. Термін реалізації «вологої» суниці є дуже коротким,  ака ягода псується навіть протягом транспортування в сусідній регіон. Тому її не ризикують купувати ані переробні підприємства, ані трейдери, які працюють на свіжому ринку.

Особливо занепокоєні ті господарства, які працюють за контрактом із супермаркетами чи переробними підприємствами. Невиконання зобов'язань за контрактом загрожує чималими штрафами.

«Погода підкинула дуже неприємний сюрприз виробникам в період найбільшого попиту на цю ягоду. Найбільші обсяги суниці завжди продаються в першій половині червня, в цей час суницю активно скуповує населення і переробні підприємства.  При цьому, протягом травня і в перший тиждень червня Півень і Закарпаття — головні постачальники суниці. Центральні регіони лише починають включатися в гру. Тому, не дивно, що сьогодні переробні підприємства не можуть знайти комерційні партії суниці, а на свіжому ринку якісна ягода коштує навіть дорожче, ніж рік тому», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, після падіння ціни на суницю садову у травні, на початку літа зафіксували плавне зростання ціни. Станом на 5 червня, ціни на вітчизняну суницю садову майже зрівнялися із минулорічним показником та були зафіксовані на рівні 20-35 грн/кг.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus