Гербіциди у Росі у 600 разів перевищують норму

13 червня 2019 801 0
Гербіциди у Росі у 600 разів перевищують норму
ukrinform.ua

На Вінниччині в місці виливу хімікатів під час ДТП перевищено припустимий вміст гербіцидів у 200-600 разів. В криницях с.Збаржівка Погребищенського району залишкової кількості отрутохімікатів не виявлено. Повідомляє ukrinform.ua.

«Відповідно до результатів досліджень, на сьогодні у криничній воді с.Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів. Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак, у водоймі Нижній ставок, в яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду «Тарга Супер» у водоймі перевищена від 200 до 600 разів», — повідомив перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.

За його словами, фахівці Інституту екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя здійснили лабораторні дослідження у місцях питного водозабору м.Біла Церква, де протікає річка Рось. Відповідно до результатів аналізу проб води, жодних отрутохімікатів там не виявлено. Це можна пояснити тим, що у водоймі, в яку безпосередньо потрапили речовини, немає настільки сильної течії, щоб віднести їх від місця виливу на значну відстань.

За словами завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександра Мельника, що у криницях с.Збаржівка, у відібраних пробах води не було виявлено залишкової кількості пестицидів.

Він також зауважив, що 11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом.

Нагадаємо, у річці Рось на Вінниччині померла риба, попри заяви влади про безпечність хімікатів для довкілля. Деякі місцеві жителі тимчасово виїхали з села Збаржівка на Вінниччині, де сталась аварія. 

Виконано за допомогою Disqus