Новий відгодівельний комплекс почне роботу на Черкащині

15 червня 2019 654 0
Новий відгодівельний комплекс почне роботу на Черкащині
usba.com.uaНовий відгодівельний комплекс почне роботу на Черкащині

Майданчик для відгодівлі бичків СОК «Бики Черкащини», реконструкцію якого підтримує Агентство США з міжнародного розвитку USAID за сприяння асоціації тваринників України, вже зовсім скоро прийматиме першу партію бичків. Про це повідомляє Kurkul.com з посиланням на Асоціацію тваринників України.

За підтримки Асоціації тваринників України сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бики Черкащини», що в Монастирищенському районі Черкаської області, виграв грант на купівлю обладнання для відгодівельника від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Тоді Асоціація тваринників України, яка останнім часом тісно співпрацює з USAID  у напрямі підтримки фермерів, навчання українських тваринників і фахівців галузі передовим методам вирощування худоби, допомогла кооперативу оформити та подати належну документацію для участі у конкурсі від USAID для отримання гранту, надавала інформаційну підтримку.

Сьогодні будівельні роботи вже вийшли на фінішну пряму. Реконструкція приміщення закінчена, встановлено нове обладнання.

Члени СОК «Бики Черкащини» здаватимуть на відгодівельний комплекс бичків, народжених від корів у своєму господарстві, і кооператив повністю візьме на себе всі витрати та клопоти щодо їх вирощування. При цьому бичок юридично залишається у власності члена кооперативу.

Кооператив тварину вирощує, і після набору телям товарної маси селянин може або залишити право реалізації бичка кооперативу (тут будуть налагоджені механізми оптового покупця з кращою ціною), або забрати його і продати самостійно, відшкодувавши кооперативу вартість витрат на відгодівлю. Зазначимо, що витрати будуть значно меншими, ніж аби селянин вирощував бичка самостійно у себе в господарстві. Адже це і оптова закупівля кормів, і централізоване обслуговування персоналом. Крім того, завдяки передовим високотехнологічним підходам до вирощування вдасться значно скоротити період набору твариною товарної маси.

До того ж, селянин позбавляється всіх клопотів, пов’язаних із вирощуванням бичка. Таким чином, у людей з’являється мотивація виростити рогату худобу до великої ваги і отримати за це більше коштів, а не забивати телятко в молодому віці.

Як зазначає голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, створення подібного відгодівельного комплексу допоможе вирішити і проблему на рівні держави – зниження поголів’я ВРХ, яке перманентно спостерігається протягом останніх років. Адже нині селянам не вигідно відгодовувати бичків самотужки – це дуже затратно, тому вони забивають їх у молодому віці, здаючи на м'ясо. Допомога ж у відгодівлі сприятиме нарощенню поголів’я ВРХ в цілому в країні та збільшенню експорту української яловичини.

Урочисте відкриття комплексу за участі представників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), АТУ, органів місцевої та державної влади відбудеться на початку липня 2019 року.

Виконано за допомогою Disqus