Вирощування ГМО-культур потрібно легалізувати

20 жовтня 2015 58 0
Вирощування ГМО-культур потрібно легалізувати
Мsktambov.ruВирощування ГМО-культур потрібно легалізувати

Вирощування генетично модифікованих культур в Україні треба дозволити, але при цьому потрібно цей процес контролювати. Таку думку «Голосу Столиці» висловив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

«До речі, у нас вже досить багато сої, яка де-факто генно-модифікована. Тому що хтось у свій час просто «утемну» завіз відповідні ГМО сорти, бо контролю за їх виробництвом не було», — зазначив він.

На його переконання, тепер досить велика кількість сої, яку вирощують звичайні господарства, містить у собі ці генно-модифіковані гени. А їх власники про це навіть не знають.

«Якщо у вас щось вирощується нелегально, то ви і не контролюєте. Якщо ми як і раніше будемо просто закривати очі на це і говорити, що у нас цього немає, то у результаті ми отримаємо ситуацію, коли дійсно воно буде поширюватися без контролю, як це було з соєю», — упевнений він.

На думку Михайла Соколова, якщо ми нарешті визнаємо, що ГМО існує, що це вигідна річ ― принаймні для експорту ― але при цьому повинні дотримуватися певні норми, то у цій ситуації ми швидше будемо контролювати те, що відбувається у країні.

«Я прихильник того, що їх треба дозволяти, але при цьому потрібно контролювати», — зауважив експерт.

Виконано за допомогою Disqus