В Україні зареєстровано лише один препарат для захисту ягід — Ірина Кухтіна

3 липня 2019 82 0
В Україні зареєстровано лише один препарат для захисту ягід — Ірина Кухтіна
pixabay.com

В Україні список офіційно зареєстрованих препаратів для захисту ягідних культур дуже малий. Про це розповіла президент асоціації Ягідництво України Ірина Кухтіна. Повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

«На ягоди, як і на багато інших малих культур, список офіційно зареєстрованої хімії (ЗЗР та добрив) дуже малий. Результат цього — неконтрольований обіг і внесення хімії із загрозою для здоров'я», — зазначила Ірина Кухтіна.

За її словами, хімічні компанії не зацікавлені витрачати кошти на реєстрацію нішевих препаратів, оскільки вони коштують стільки ж, як і для головних культур.

«У галузі вирощування ягід в Україні зареєстрований лише один препарат, і то на чорницю. Ми працюємо над цим питанням вже рік, порівнювали законодавство, збирали історії виробників, зустрічалися з великими хімічними компаніями. Але одна справа, коли на публічних зустрічах вони згодні, а за особистих переговорів відзначають, що на реєстрацію малих культур немає бюджету. Адже повторна реєстрація в Україні коштує близько €20-30 тис., а в Польщі, наприклад, — €3-5 тис.», — зауважила Ірина Кухтіна.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа вважає, що потрібно спростити реєстрацію для таких препаратів, оскільки в кінцевому результаті страждає виробник, у якого вкрай обмежений вибір зареєстрованих препаратів.

Читати за темою: В Україні створили спілку для контролю за використанням ЗЗР

Виконано за допомогою Disqus