Рентабельність вирощування батату в Україні сягає майже 200%

11 липня 2019 473 0
Рентабельність вирощування батату в Україні сягає майже 200%
pixabay.com

Батат або «солодка» картопля набирає все більшої популярності серед українських фермерів. Це пояснюється не тільки невибагливістю цієї культури до вирощування, а й досить привабливою собівартістю, що становить близько 8 грн/кг ($0,3) при середній ціні реалізації 70-90 грн/кг ($2,5-4,5). Повідомляє seeds.org.ua.

Так, вирощуючи батат на площі 10 га фермер може отримати чистий дохід в розмірі $205,126 тис. Рентабельність бізнесу при цьому становить 180%.

«Батат — нова ніша на українському ринку, однак в світі — це затребуваний і модний продукт. Батат — рослина теплолюбна. Саме тому найбільш привабливий клімат для його вирощування мають південні області України», — розповіла директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

За її словами, при правильному підборі сортів і належному догляді цілком реально отримати врожайність 100 т/га. Головна умова при вирощуванні — це полив.

Читати за темою: Врожаю батату на Херсонщині цього року може не бути

Катерина Звєрєва впевнена, що саме зрошення дозволяє батату сформувати великі бульби.

Щоб досягти високої врожайності, а отже і підвищення рентабельності свого агробізнесу, фермеру варто подумати не тільки про умови вирощування, а й захист від шкідників.

Поширена думка про те, що нібито батат не піддається впливу хвороб — помилкова.

Серед поширених хвороб цієї культури можна відзначити чорну гниль. Її розвиток завжди пов’язаний з низькими температурами і перезволоженням ґрунту.

Крім того батат страждає і на фузаріоз. Йому також загрожує тля, павутинний кліщ, бражники та інші листогризучі гусениці.

Перспективи батату в Україні полягають у розвитку сегменту переробки і експорту

Перспектива ринку батату України складається з кількох кроків.

«Крок перший — це витіснення імпорту за рахунок розвитку внутрішнього виробництва, другим кроком має стати вихід на експорт українського батату за рахунок дешевої робочої сили, що знижує собівартість виробництва цієї культури в Україні і робить кінцеву вартість продукту привабливою на зовнішніх ринках. І третій крок — це вирощування батату на переробку за рахунок високого потенціалу врожайності в південних регіонах», — пояснив керівник та співзасновник ТОВ «АгроАналіз» Вадим Дудка.

Що ж стосується можливих перспектив експорту батату, то варто відзначити підвищений попит на цю культуру в країнах з високим рівнем доходу. Батат користується попитом в частині екзотичних і етнічних страв в Європі.

Виконано за допомогою Disqus