АЧС на свиноферми можуть переносити мухи — дослідження

16 липня 2019 305 0
АЧС на свиноферми можуть переносити мухи — дослідження
greenfront.su

Данські дослідники прийшли до висновку, що свині можуть заразитися вірусом африканської чуми свиней, поїдаючи заражених мух. Це може пояснити спалаху АЧС влітку на фермах, де існує високий рівень біобезпеки, як, наприклад, в країнах Балтії. Про це Kurkul.com повідомила прес-служба організації «Зелений фронт».

Відомо, що мухи є так званими «механічними переносниками» вірусних патогенів. Ці мухи живуть в напівводних середовищах існування, де вони можуть контактувати із зараженими АЧС дикими кабанами, перш ніж проникнути в свиноферми.

Мухи досить великі, щоб свині їх переслідували і поїдали або випадково проковтували під час годування. Це може бути способом поширення вірусу від диких кабанів до фермерських стад і може пояснити великі спалахи в Європі в літні місяці.

Доктор Рене Бедкер працював зі стадами в країнах Балтії, а також в інших країнах Східної Європи, заражених вірусом АЧС. Він довгий час намагався знайти закономірність в факторах, які можуть впливати на поширення інфекції між стадами. Експерименти показали, що свиня легко заражається АЧС при вживанні в їжу мух, що харчуються кров'ю зі вмістом вірусу.

Проте, на думку Рене Бедкера, не можна стверджувати, що подібна схема легко реалізується в стадах. На шлях зараження впливають багато факторів на фермах, і, ймовірно, це пояснює непослідовне поширення інфекції, що спостерігається між стадами в країнах з АЧС.

Необхідні додаткові дослідження щоб повністю зрозуміти закономірність поширення вірусу. Тим часом, не чекаючи результатів нових експериментів, деякі свинарі вже встановили в систему вентиляції фільтри від мух.

Читати за темою: АЧС вразила ще одну країну Європи

Виконано за допомогою Disqus