Регіони Польщі відгороджуються від АЧС електропарканами

24 вересня 2019 79 0
Регіони Польщі відгороджуються від АЧС електропарканами
pixabay.com

Розміщення спеціальних ароматичних відлякувачів і будівництво електричних парканів. Так воєводська ветеринарна інспекція в Гданську хоче обмежити кабанам можливості з переміщення. Про це Kurkul.com повідомила прес-служба організації «Зелений фронт».

Як повідомила прес-служба організації, поблизу кордонів поки ще вільного від вірусу Поморського воєводства нещодавно був виявлений новий випадок африканської чуми свиней. Східні області цього регіону вже включені в охоронну зону.

Крім рутинних дій — відстрілу кабанів і перевірки дотримання правил біобезпеки на фермах, — воєводська ветеринарна інспекція в Гданську має намір вжити додаткових заходів, які можуть запобігти появі АЧС безпосередньо в Поморському воєводстві.

«Владою планується розміщення так званих репелентів — спеціальних ароматичних засобів. Вони будуть встановлені вздовж берегів річки Ногат, кожні 20 м, на відстані близько 20 км між Віслінскою затокою і трасою S7. По суті, це палиці з кошиками, в яких буде перебувати хімічний засіб. Якщо репеленти розмістити й на іншому березі, то, на думку ветеринарів, це створить серйозний бар'єр для переміщення кабанів», — йдеться в повідомленні.

Другою мірою повинна стати огороджувальна сітка під електричним струмом, з напругою допустимою для тварин і безпечною для людей. Вона з'явиться протягом декількох тижнів. Це буде перше таке рішення в Польщі. Довжина огорожі також буде 20 км. Вартість установки сітки оцінюється в 130 тис. злотих.

Довідково: в 2019 р. на території Польщі зафіксовано 45 спалахів АЧС серед домашніх свиней. В поголів'ї кабанів ветеринари виявили 1 704 вогнища.

Читати за темою: АЧС на свиноферми можуть переносити мухи — дослідження

Виконано за допомогою Disqus