Дрібні та середні господарства виробляють 90% ягід в Україні

20 липня 2019 137 0
Дрібні та середні господарства виробляють 90% ягід в Україні
Дрібні та середні господарства виробляють 90% ягід в Україні

Минулого року експортерами свіжих ягід стали 233 українські компанії. Близько 90% таких виробників — дрібні та середні господарства. Такою статистикою поділився Олександр Жемойда, генеральний директор директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства аграрної політики і продовольства України, під час прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна», повідомляє SEEDS.

«Такі тенденції формують додатковий попит в первинній переробці, сушці, виробництві соків, джемів, і т.д. Це вже перетворюється з нашої сильної сторони в індустрію, яку можна побачити», – переконаний Олександр Жамойда.

Також фахівець наголошує, що для розвитку ягідної галузі важливі 3 ключові персони:

  1. Безпосередньо виробники, їхня ініціатива, яким чином вони мають виростити врожай, замовити новий сорт, потрапити на ринок.
  2. Асоціацій, які комунікують з виробниками, надають маркетингові послуги.
  3. Уряд та профільні міністерства.

Схоже, що цього року українські ягідники планують ще активніше освоювати іноземні ринки. Тим більше, що темпи виробництва це дозволяють. Наприклад, на Закарпатській фермі щодня збирають 250 кг лохини із 3 га. Щодо інших культур, то нещодавно експерти розповіли, як заробити на малині.

Виконано за допомогою Disqus