Мінагрополітики планує змінити форму підтримки фермерів

5 серпня 2019 419 0
Мінагрополітики планує змінити форму підтримки фермерів

В 2020 р. Мінагрополітики продовжить практику кредитування дрібних фермерів та дотування великих товаровиробників. Проте міністерство планує запропонувати декілька варіантів розподілу коштів. Про це повідомляє УНН.

«Незважаючи на критику у 2017 р. на порядок виплати бюджетної дотації, після призупинення її виплати у 2018-2019 рр. від сільськогосподарських товаровиробників надійшло багато позитивних відгуків щодо ефективності та простоти отримання бюджетної дотації.

Крім того, бюджетна дотація забезпечує підтримку продукції, яка споживається на внутрішньому ринку і має велику додану вартість», — пояснили у Мінагрополітики.

Міністерство також продовжить практику кредитування дрібних фермерських господарств за рахунок коштів державного бюджету. Як пояснили у відомстві, дрібні фермери мають незначний земельний банк, а це, у свою чергу, ускладнює отримання ними кредитних коштів.

«Банки здійснюють кредитування виробників, які мають в обробітку 500 та більше га землі», — йдеться у повідомленні.

Дрібних фермерів будуть кредитувати через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Читати за темою: Хто очолить оновлене Мінагрополітики?

Щодо великих товаровиробників — в міністерстві планують продовжити практику виплати бюджетної дотації (квазіакумуляція ПДВ). У попередні роки вона стимулювала аграріїв працювати та реалізовувати продукцію на внутрішньому ринку.

У МінАПК вважають за необхідне також простимулювати українських виробників до збільшення обсягів виробництва продукції з високою доданою вартістю та експорту вітчизняної продукції за кордон. Для цього міністерство планує залучати українських товаровиробників до участі у виставкових заходах за кордоном та здійснювати активний промоушен вітчизняної продукції під час офіційних заходів.

Виконано за допомогою Disqus