На Херсонщині завжди вирощуватимуть соняшник — фермер

6 серпня 2019 443 0
На Херсонщині завжди вирощуватимуть соняшник — фермер
На Херсонщині завжди вирощуватимуть соняшник — фермер

Незважаючи на складні умови Півдня України, тут завжди вирощуватимуть соняшник, адже на нього є стабільний попит. Так вважає власник СТОВ «Перше Травня» Сергій Косюк, про це йдеться у блозі АгроЕкспедиція Соняшник.

«Соняшник завжди має стабільний попит. Іноді він може дати 60-70% рентабельності, а коли і 30-40%, але він завжди у прибутку. Тому у нашому регіоні його завжди будуть вирощувати», — переконаний Сергій Косюк.

За словами аграрія, Херсонщина привчила їх до жорстких правил господарювання: без пару хазяйнувати неможливо. Тому з року у рік незасіяні землі складають близько 700 га. А це приблизно 22-23% від усього земельного банку. 

Як повідомив начальник управління підтримки агробізнесу Credit Agricole Bank Ігор Гуржій, результати першого дня вказують на те, що в грунтово-кліматичних умовах південної частини України соняшник залишається однією із основних культур. 

«Сівозміну зумовлено рівнем вологозабезпеченості регіону і нерівномірним річним розподілом опадів. Відтак, управління врожайності соняшника, як і інших с/г культур, полягає передусім у підборі оптимального гібриду і дотриманні агро технології вирощування цієї культури. Також, є очевидним, що окрім погодного фактору та агро технології кінцевий результат (врожайність) залежить від агрономічного супроводу. На сьогодні фактично досягнута врожайність соняшника по деяким господарствам є конкурентною із показниками врожайності західноєвропейських країн», — зазначив Ігор Гуржій.

Виконано за допомогою Disqus