Через АЧС у Болгарії масово знищать свиней у домогосподарствах

11 серпня 2019 39 0
Через АЧС у Болгарії масово знищать свиней у домогосподарствах

Минулого місяця у Болгарії виявили наймасштабніший спалах АЧС, деякі країни вже заборонили імпорт свинини з балканської країни. Щоб запобігти подальшому поширенню вірусу, влада країни вдалася до радикальних дій: Міністерство сільського господарства наказало вирізати свиней у всіх особистих селянських господарствах, через низький рівень їх біобезпеки. Повідомляє pigua.info.

«Згідно наказу, власники мали знищити поголів’я до 31 липня у північних областях і до 2 серпня — у південних. Після закінчення відведеного терміну, уповноважені органи почнуть знищувати свиней у примусовому порядку. Після прийняття рішення по всій країні відбулися масштабні акції протесту свинарів. Це змусило Міністерство відкласти дедлайн до 11 серпня», — повідомили в Асоціації тваринників України.

 Окрім того, лише за останні кілька тижнів через АЧС ціни на свинину на місцевих ринках піднялися на 25-30%. Існує ймовірність, що ціни зростуть ще на 15% восени. Асоціація виробників м’яса Болгарії прогнозує, що ціни на свинину до кінця року зростуть на 50%.

Читати за темою: На Одещині у річці виявили інфіковані туші румунських свиней

Виконано за допомогою Disqus