Орендарі землі в Чернігівській області ухиляються від податків

21 травня 2015 75 0
Орендарі землі в Чернігівській області ухиляються від податків
Latifundist.comОрендарі землі в Чернігівській області ухиляються від податків

Органами прокуратури Чернігівської області заявлено до суду низку позовів до орендарів великих земельних масивів, які ухиляються від приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог законодавства в частині розміру орендної плати. Про це повідомив в. о. прокурора Чернігівської області старший радник юстиції Іван Кайло, повідомляє AgroNews.

У зв'язку з тим, що договори укладені багато років тому, до прийняття відповідних законодавчих змін, орендна плата там передбачена іноді і в 10 разів менше встановленої вимогами закону сьогодні (повинно бути в рік не менше 3% нормативно-грошової вартості землі).

Зокрема, орендар 55 га землі в Бахмацькому районі області платив 2 тис. грн замість 15 тис. грн, орендар 96 га землі в Менському районі — 22 тис. грн замість 65 тис., орендар 131 га на Ічнянщині — 17 тис. грн замість 60 тис., орендар 160 га в цьому ж районі області — 17 тис. грн замість 93 тис. грн.

Щоб не платити більше, орендарі ігнорували пропозиції відповідного державного органу про внесення змін до своїх угодах.

В. о. прокурора області зазначив, що вимоги прокурорів про внесення змін до таких договорів оренди ґрунтуються виключно на нормах закону. Розуміючи це, після пред'явлення прокуратурою в інтересах держави таких позовів до суду відповідачі нерідко виконують позовні вимоги, не чекаючи судових рішень. Наприклад, в Бахмацькому районі Чернігівської області за таких обставин орендар, який використовує більше 1000 га землі, зобов'язався оплачувати його оренду не 0,28% від її вартості, як раніше, а 4%. Завдяки цьому до місцевих бюджетів від нього буде надходити вже не 20 тис. грн, а 626 тис. грн.

У випадках незгоди з позовними вимогами відповідачам теж доведеться платити за землю за законом, але вже за рішенням суду. У таких випадках на них покладаються ще й судові витрати.

Виконано за допомогою Disqus