Експорт кавунів скоротився до трирічного мінімуму

22 серпня 2019 358 0
Експорт кавунів скоротився до трирічного мінімуму
pixabay.comЕкспорт кавунів скоротився до трирічного мінімуму

За перші два місяці літа Україні суттєво скоротила експорт кавунів. Так, у червні та липні було експортовано 6,4 тис. т кавунів. Цей показник є найменшим за останні 3 роки. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати за темою: Світовий ринок кавунів — найбільші експортери та імпортери

За той самий період 2018 р. Україна експортувала понад 7 тис. т кавунів, а у 2017 р. — 9,5 тис. т.

Виробники наголошують, що експорт цього року ускладнився конкуренцією в країнах ЄС, хоча саме в цей регіон був спрямований головний обсяг експорту в першій половині сезону 2019 р.

Попит з боку Білорусії — другий за значимістю зовнішній ринок збуту українських кавунів — теж знизився через більш жорсткі вимоги до безпеки українського кавуна. До того ж в цьому сезоні на ринку Білорусі посилилась конкуренція із російськими кавунами.

Фермери сподіваються на те, що загальний результат з експорту в цьому сезоні буде як мінімум не гіршим від минулорічного, адже пропозиція кавунів в серпні цього року є більшою, порівнюючи із другою половиною попередніх 2-х сезонів

Трейдери наголошують, що плантації із баштанними в Україні в цьому році вражені макроспориозом, як ніколи. Це суттєво знижує експортний потенціалі українських кавунів.

В той самий час трейдери відзначають суттєве збільшення пропозиції українських кавунів на внутрішньому ринку. Завдяки цьому українці сьогодні купують кавуни значно дешевше , ніж в останні три роки.

Виконано за допомогою Disqus