Україна потребує спрощення процедури ввезення нових гібридів та сортів рослин — Сольський

16 вересня 2019 59 0
Україна потребує спрощення процедури ввезення нових гібридів та сортів рослин — Сольський
busideasto

Порядок денний аграрного комітету наразі передбачає вирішення низки важливих питань, одним з яких є максимальне спрощення реєстрації в Україні гербіцидів, міндобрив, насіння та саджанців.

Таку думку висловив народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольский. Повідомляє AgroPolit.com.

«Наприклад, у нас є насіння, яке заходить в Україну. Воно зареєстроване в половині країн світу, зокрема в Канаді, Штатах, ЄС. Виробникам насіння треба проходити довгу процедуру реєстрації, апробації, сертифікації в Україні. Це займає роки. Досить часто аналогічна ситуація спостерігається з саджанцями. Є пропозиція спростити цю процедуру і зробити її за заявковим принципом: якщо цей гібрид чи цей сорт зареєстрований в іншій країні, то приймати їхній сертифікат», — зауважив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Нагадаємо, іноземці напряму, як фізична особа, не зможуть купувати с/г землі. Придбати українську землю можуть тільки фізичні особи громадяни України та юрособи-резиденти України, зареєстровані згідно із чинним законодавством. Про це розповів голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Виконано за допомогою Disqus