Протягом серпня Україна імпортувала річний обсяг картоплі

18 вересня 2019 1199 0
Протягом серпня Україна імпортувала річний обсяг картоплі
pixabay.comПротягом серпня Україна імпортувала річний обсяг картоплі

За даними Держстату, у серпні 2019 р. Україна імпортувала близько 4,3 тис. т картоплі загальною вартістю $795 тис. Такий показник є абсолютним рекордом для серпня за всю історію незалежності України. Фактично країна імпортувала річний обсяг картоплі лише за один місяць. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Попередні 2 сезони ми мали досить непогані врожаї картоплі і річна потреба в імпорті обмежувалась  3-5 тис. т. В сезони із незадовільним врожаєм потреба в імпорті складала 15-18 тис. т, але навіть в ці роки ми ніколи не імпортували картоплю у серпні. Серпень і вересень — це період найбільшої пропозиції власної картоплі. В цьому році через погодні негаразди пізні сорти картоплі вийшли на ринок із затримкою на кілька тижнів. Цим скористались імпортери із Білорусії, де ціни в серпні були значно нижчі», — розповідає керівник департаменту «Аналітика», ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними Держстату в попередні неврожайні роки потреба в імпорті картоплі виникала в Україні в другій половині весни — на початку літа.

Станом на 17 вересня 2019 р. на майданчику ОРСП «Шувар» картопля продається по 8-10 грн/кг (€0,28-0,35/кг), в порівнянні із минулим роком ціни зросли утричі.

Виконано за допомогою Disqus