Експерт розповів про особливості осіннього підживлення зернових

30 вересня 2019 72 0
Експерт розповів про особливості осіннього підживлення зернових
Експерт розповів про особливості осіннього підживлення зернових

Озимим зерновим потрібно підвищити енергію проростання насіння та польову схожість й поліпшити ріст і розвиток кореневої системи, щоб молоді рослини могли конкурувати за світло, вологу та простір. Про це повідомив керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії «UKRAVIT» Сергій Адаменко.

Окрім цього, необхідно усунути дефіцит елементів живлення, щоб вони повноцінно розвивалися. Також важливо також підвищити стійкість озимини до різного роду стресових умов, особливо низьких, температур та їх різких перепадів, адже від цього залежатиме, наскільки підготованими рослини увійдуть на перезимівлю і як добре зможуть перезимувати.

Аби забезпечити увесь цей спектр потреб озимини необхідно застосувати комплекс стимуляторів росту та спеціальні мікродобрива при обробці насіннєвого матеріалу.

«Передпосівна обробка насіння мікродобривами є першим кроком у програмі мінерального живлення культур, який дозволяє краще реалізувати потенціал їх високої продуктивності. Метою цього заходу є підвищення енергії проростання насіння та польової схожості, прискорення росту та розвитку кореневої системи, особливо кореневих вUKRAVITолосків, які активно споживають воду і мінеральне живлення. Крім того, споживання культурами легкодоступних сполук фосфору, кальцію та мікроелементів сприяє появі дружніх ранніх сходів і ранньому відростанню культур навесні», — відзначає керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко.

Для передпосівної обробки насіння озимих зернових він радить обрати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Р Старт: воно на 3-5% підвищує енергію проростання насіння та на 8-10% т — польову схожість, а також забезпечує появу дружніх сходів. При цьому воно поліпшує імунітет культур та їх стійкість до різного роду стресів, захворювань і шкідників. А активуюча дія на ріст і розвиток кореневої системи дозволяє молодим рослинам покращити процеси живлення із ґрунту.

А щоб зміцнити культуру в загальному і забезпечити їй гарну перезимівлю, Авангард Р Старт рекомендується поєднувати зі стимулятором росту Гулівер Стимул (гумат калію в перерахунку на гумінові кислоти — не менше 40 г/л, бурштинова кислота — 3 г/л, мікроелементи, інші біологічно активні елементи). Він підвищує стійкість рослин до несприятливих умов, сприяє утворенню потужної кореневої системи, прискорює ріст і розвиток рослин, покращує цвітіння і плодоношення і в загальному забезпечує прибавку врожайності на 10-50 % (залежно від культури). Тож обробка посівного матеріалу, а також позакореневі осінні підживлення мікродобривами в поєднанні із комплексом стимуляторів росту є вигідним та високоокупним рішенням для отримання щедрого врожаю.

Виконано за допомогою Disqus