Чиновники заблокували експорт українських яблук до Індонезії

1 жовтня 2019 1245 0
Чиновники заблокували експорт українських яблук до Індонезії
Kurkul.comЧиновники заблокували експорт українських яблук до Індонезії

Індонезія припинила приймати заявки на поставку українського яблук. Як виявилося, українські чиновники не включили яблука до переліку продуктів, за якими країни проводили взаємне оновлення протоколів за залишками пестицидів. Попередній протокол включав яблука, але його дія вже закінчилася, а в запиті на оновлення протоколів від України яблук вже не було. Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації.

Виробники яблук вважали Індонезію однією з найбільш перспективних країн для експорту яблука.

«Індонезія вже зараз є четвертим найбільшим імпортером яблука в світі, і вже витрачає на імпорт яблука не набагато менше, ніж Росія. При цьому ціни на яблуко в Індонезії є надзвичайно високими, а споживачі цієї країни цінують лише добре забарвлене, якісне яблуко, яке Україна може успішно виробляти», — говорить керівник УПОА Федора Рибалко.              

Зараз УПОА в співпраці з Асоціацією імпортерів фруктів Індонезії шукає способів вирішення проблеми — поки що невідомо, чи можна буде окремо додати яблуко до списку узгоджених товарів, чи потрібно буде проходити всю процедуру з самого початку. В будь-якому разі, попередні домовленості про поставки кількох сотень тон українського яблука до Індонезії ще в цьому році вже очевидно не будуть реалізовані.

Виконано за допомогою Disqus