Фермер спрогнозував ціни на вітчизняні яблука

30 вересня 2019 1095 0
Фермер спрогнозував ціни на вітчизняні яблука
Фермер спрогнозував ціни на вітчизняні яблука

Цього року урожай яблук гірший, нім у минулому. Одна з причин — сади пошкодив град. Про це повідомив керівник ПП «Україна КО» Євгеній Кирилов, передає gazeta.ua.

Читати за темою: Карликові чи середньорослі: обираємо підщепу для інтенсивних яблуневих садів

З кожним тижнем вартість яблук дещо зростатиме. В середньому кілограм українських яблук коштує 15-20 грн, а до кінця року може подорожчати на кілька гривень.

«Якщо на ринку кілограм яблук продають по 18-20 грн, то у фермера купують по 6-7 грн/кг. Подекуди — по 10 грн. Але вчора зайшов у супермаркет. За 20 грн продають українське яблуко абсолютно не товарного виду, яке ми веземо на переробку. Натомість поряд пропонують ідеальне французьке яблуко сорту Гренні сміт за 75 грн/кг. Питання — чому країна підтримує французького виробника, а на нашого», — наголосив Євгеній Кирилов.

Втім, ціна яблук може бути не менша і не більша від минулорічної вартості за рахунок того, що український ринок забезпечений саме українським продуктом.

«Навряд чи яблуко коштуватиме 30 грн. У всьому причина — люди на матимуть спроможності купувати за таку ціну. Якщо вибиратиме що купити, то візьме картоплі або шматок м'яса», — зауважив фермер.

Виконано за допомогою Disqus