Верховна Рада схвалила скорочення штрафів роботодавцям

4 жовтня 2019 81 0
Верховна Рада схвалила скорочення штрафів роботодавцям
Укрінформ

Вчора Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №1233, який усуває в Трудовому кодексі норми, що порушують права і законні інтереси роботодавців. Законопроект повинен зменшити тиск на малий і середній бізнес шляхом скорочення штрафів та запобігти банкрутству підприємств. Повідомляє finance.liga.net.

Документ прийнятий в першому читанні зі скороченням терміну підготовки.

Як говориться в пояснювальній записці до документу, наразі діють необґрунтовано високі штрафні санкції за порушення норм законодавства про працю. Відзначається, що штрафи в розмірі 30 мінімальних заробітних плат (понад 120 тис. грн), для малого і середнього бізнесу в існуючих економічних умовах означають автоматичне банкрутство і закриття бізнесу.

Розробники законопроекту вважають, що штрафи повинні нести превентивний, а не каральний характер.

У документі пропонують змінити механізм застосування штрафних санкцій.

Наприклад, за допуск до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний день при фактичної повної зайнятості, і виплату зарплати без нарахування і сплати єдиного внеску на соцстрахування та податків при здійсненні вперше передбачено письмове попередження.

При повторному порушенні протягом року пропонують скоротити штраф майже в 8 разів, тобто з 30-кратного розміру мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, до чотириразового (до 16 700 грн).

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — штраф скоротять в п'ять разів: з рівного 10 розмірам мінімальних зарплат до двократного розміру (з 41 730 грн до 8 346 грн).

Читати за темою: Верховна Рада прийняла антирейдерський закон

Виконано за допомогою Disqus