На Херсонщині створили перший в Україні банк сиру

15 жовтня 2019 2113 0
Данило Репілевський, виробник сиру
golos.com.uaДанило Репілевський, виробник сиру

Батько та син Едуард та Данило Репілевські відкрили в області банк сиру, аналогів якому в Україні немає. Це спеціальне сховище із стабільним мікрокліматом у селі Мар’янівці Каховського району. Про це повідомляє «Голос України».

Читати за темою: Олександр Романов: Українські козячі сири мають шанс вийти на міжнародний ринок 

Туди на зберігання уже заклали 200 кг твердого сиру із козячого молока.

«Той сир вітчизняного виробництва, який нині продають у магазинах та на ринках по всій області, є молодим, із витримкою від місяця до трьох. До того ж, він з коров’ячого молока та здебільшого не дуже якісний. Ми ж плануємо витримувати козячий сир від року до п’яти, і тільки потім частувати ним справжніх знавців та гурманів», — каже Данило Репілевський.

Крзина ферма та банк сиру уже стали принадою для туристів. Для них відкрили хостел на двадцять місць і кафе, де проводять дегустації продукції. Сімейне підприємство Репілевських уже зараз випускає 48 сортів сиру — із різноманітними вишуканими травами, оливками, і навіть шоколадом. Окрім сиру – йогурти із наповнювачем з свіжих ягід, сметана і навіть масло.

Кози альпійської породи на фермі Репілевських дають 3 л молока на день.

Надалі Едуард і Данило Репілевські планують розвивати свій бізнес. Вже почали будувати нову сироварню, а у перспективі ще хочуть докупити чотириста племінних кіз у Франції.

Виконано за допомогою Disqus