Українські розробники створили гвинтокрил для моніторингу с/г угідь

1 листопада 2019 735 0
Українські розробники створили гвинтокрил для моніторингу с/г угідь
Traktorist.ua

У рамках виставки AgroComplex 2019 компанія «Гіропракт» презентувала гвинтокрилий літальний апарат «Сапфір». Цей літальний апарат призначений для огляду і контролю сільськогосподарських угідь, біозахисту рослин й авіахімічних робіт на низькій висоті, моніторингу доріг і комунікацій. Повідомляє Traktorist.ua.

Автожир «Сапфір» використовує для створення підіймальної сили несучий гвинт — ротор, що вільно обертається в режимі авторотації.

«Автожир літає на принципі в авторотації. Тобто перед польотом він розкручується, потім цей ротор вимикається і вже за рахунок того, що задній гвинт штовхає основний верхній ротор, набирає обертів і починає підійматися. Щоб летіти, автожиру достатньо або рухатися вперед, або знижуватися. Таким чином потік повітря проходить через верхній ротор і підтримує оберти», — пояснив пілот-інструктор фірми «Гіропракт» Владислав Богославський.

Автожир «Сапфір» має бак ємністю 150 л. Це дозволяє покрити 35 га при витраті рідких добрив 5 л/га. Тобто за годину можливо обробити понад 100 га. На це необхідно приблизно 20 хв. Ширина захвату штанги — 8,30 м з висоти 1,5 м.

«На представленому автожирі встановлений автомобільний двигун, який був перероблений в авіаційний. Ми використали головку циліндрів і циліндри, а все інше повністю перероблювалося. Також наша компанія може встановити авіаційні двигуни Rotax і  WellPower», — розповів Владислав Богославський.

Це перша презентація гвинтокрилого літального апарату «Сапфір». Вартість цього автожиру становить $40 тис. без хімобладнання і $50 тис. з хімобладнанням.

Читати за темою: На ринку України з’явився новий обприскувач

Виконано за допомогою Disqus