Китайський артишок може стати перспективною нішевою культурою в Україні

17 листопада 2019 85 0
Китайський артишок може стати перспективною нішевою культурою в Україні
pixabay.com

Китайський артишок може стати перспективною культурою для нішевого виробництва в Україні. Вирощувати стахіс, або як його ще називають, китайський артишок не складно, культура невимоглива до ґрунтів — може зростати на будь-яких, окрім надмірно кислих і заболочених. Повідомляє ukr.media.

Рослина холодостійка, бульби зберігають життєздатність у ґрунті навіть за дуже суворих морозів. Найзручніший спосіб розмноження — бульбами. Оскільки рослина не боїться холоду, висаджувати її можна або у кінці квітня або у кінці вересня.

Зазначається, що добрими попередниками для стахіса є огірки, томати, солодкий перець, баклажани, цибуля, часник. А ось на місці картоплі чи капусти його висаджувати не рекомендують — у рослин можуть бути спільні шкідники (совки, дротянка).

Читати за темою: Огляд перспективних нішевих напрямків у садівництві та овочівництві

Перед посадкою ґрунт слід підготувати заздалегідь — внести під перекопування перегній або гній, а пізніше — комплексне мінеральне добриво. Великі бульби, попередньо вимочені у розчині марганцівки і обсушені, розміщують на грядці за схемою 30 см між майбутніми рослинами і 40 см між рядами на глибину близько 6-9 см.

Сходів після посадки стахіса доведеться чекати 2-3 тижні. Рослини потрібно регулярно поливати, розпушувати міжряддя.

Основна підземна маса формується у серпні-вересні, тому збирання стахаса розпочинають зазвичай на початку жовтня.

За багаторічного вирощування стахіс може зростати на ділянці 5-6 років, не знижуючи врожайності.

Виконано за допомогою Disqus