Реклама

Депутати пропонують перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок

28 листопада 2019 202 0
Депутати пропонують перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок
Kurkul.com

Депутати від партії «Слуга народу» пропонують до основного законопроекту про відкриття ринку землі №2178-10 внести зміни: перевести купівлю-продаж землі в безготівковий розрахунок і обмежити концентрацію до «справедливої» цифри в умовах запуску ринку землі. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, інформує УНІАН.

«Ми хочемо перевести всі розрахунки при купівлі-продажу земель сільгосппризначення в безготівковий вигляд. Якщо ви оформлюєте землю у нотаріуса — плату за ділянку отримуєте на банківський рахунок. Що стосується пенсіонерів, які можуть не мати рахунків у банку — у них є пенсійний рахунок, який також вважається безготівковим», — сказав він.

Павло Халімон додав, що нові поправки передбачають також наявність у бажаючих купити землю декларації про доходи. При цьому плата за ділянку має бути не меншою ніж нормативна грошова оцінка, що буде ще одним механізмом регулювання тіньового ринку. Що стосується концентрації, то заступник голови комітету не назвав максимально допустиму кількість гектарів в одні руки, але зазначив, що це має бути «справедлива» цифра.

«З одного боку, 200 тис. га в одні руки — багато. Але що заважає аграрію створити кілька підприємств і купити той обсяг землі, який він хоче? Чи буде дієвим обмеження концентрації в такому разі? Не думаю. Тому потрібно було б встановити реальну справедливу цифру, щоб уникнути сірих схем», — сказав він.

Нагадаємо, правки до закону про ринок землі будуть розглядати на початку грудня.

Виконано за допомогою Disqus