На Житомирщині сільрада віддала фермеру «не свої» 330 га землі

4 грудня 2019 443 0
На Житомирщині сільрада віддала фермеру «не свої» 330 га землі
Kurkul.comНа Житомирщині сільрада віддала фермеру «не свої» 330 га землі

Коростенська місцева прокуратура подала позов до суду про припинення незаконного користування майже 330 га землі вартістю 34 млн грн. Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Коростенською місцевою прокуратурою заявлено позов щодо припинення неправомірного користування фермерським господарством землями сільськогосподарського призначення площею 328 га та повернення їх розпоряднику земель державної форми власності», — йдеться у повідомленні.

Установлено, що у жовтні 2018 року, за рішенням Народицької селищної ради, місцевому фермерському господарству передано у користування на умовах оренди сім земельних ділянок вартістю 34 млн грн, розташованих єдиним масивом, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Нагадаємо, у ВРУ проведуть дискусію про ринок землі.

Однак сільськогосподарські угіддя, що відносяться до земель державної форми власності, передані з порушенням вимог статей 116, 122, 123 та 134 Земельного кодексу України, оскільки розпоряджатися землями такої категорії мають право не органи місцевого самоврядування, а територіальні органи Держгеокадастру. До того ж, значний масив землі передано без проведення аукціону.

«З метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулася до господарського суду Житомирської області», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus