Впровадження ниткових маршрутів вдвічі збільшило швидкість доставки зерна в порти — УЗА

6 грудня 2019 127 0
Впровадження ниткових маршрутів вдвічі збільшило швидкість доставки зерна в порти — УЗА
AgroPolit.com

В результаті впровадження ініціативи АТ «Укрзалізниці» з перевезення зернових вантажів так званими «нитковим маршрутами» зерно в порти транспортується швидше мінімум удвічі, а обсяг перевезень істотно зріс. Це зумовило рекорд перевезення зерна залізницею в жовтні — 3,8 млн т.

За словами керівника УЗ Євгена Кравцова, їх метою було налагодити ефективне використання локомотивного парку і перешкоджати скупченню вагонів на сортувальних станціях.

Як стверджує президент Української Зернової Асоціації Миколи Горбачова, графікові ниткові маршрути стали частковим вирішенням рекордних врожаїв зерна, які Україна встановлює щорічно.

«Завдяки такому механізму УЗ перевозить більше зерна в короткі терміни. Таким чином, зменшення витрат на перевезення, поліпшення оборотності вагонів і операційний ефект дозволяє виграти як перевізнику, так і зерновикам. Більш того, експортер тепер впевнений, що зерно відправиться і буде в чіткі терміни доставлені в порт. Завдяки цьому можемо набагато ефективніше планувати роботу з флотом і забезпечувати термінал необхідним вантажем. Все це створює прогнозованість і чітке планування перевезення, ефективне і раціональне використання можливостей залізниці, надзвичайно важливо для зернового ринку», — підкреслив Микола Горбачов.

Він також додав, що з метою збільшення прогнозованості таких перевезень, УЗА запропонувала планувати графіки ниток на 3 місяці вперед, з подальшими збільшенням горизонту планування до року.

 «УЗА і УЗ є над чим спільно працювати, і ми раді діалогу зерновиків і залізничників, що забезпечує розвиток зернової галузі, підвищує ефективність роботи залізниці і приносить додаткові надходження в бюджет країни», — підсумував Микола Горбачов.

Виконано за допомогою Disqus