Реклама

Рентабельність вирощування кунжуту в Україні складає 700% — експерт

13 грудня 2019 511 0
Рентабельність вирощування кунжуту в Україні складає 700% — експерт
SuperAgronom.com

Асканійська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук займається вирощуванням кунжуту в умовах посушливого Степу України з 2013 р. В Україні рентабельність вирощування культури складає 700%. Про це розповіла заступник директора з наукової роботи Асканійської ДСДС ІЗЗ НААН Віра Коновалова у блозі на SuperAgronom.com.

За її словами є три переваги вирощування кунжуту в Україні:

  • висока рентабельність;
  • високий вміст рослинних жирів;
  • кунжутова олія за своїми смаковими якостями належить до найкращих харчових олій.

«Ціна насіння індійського кунжуту в Україні нині становить близько 80 грн/кг при фасуванні мішками. З гектара можна отримати від 1 до 1,5 т насіння кунжуту, що забезпечує мінімум 70 тис. грн/га, з рентабельністю до 700%. Якою б не була технологія вирощування кунжуту, можливість такого заробітку значно перевищує соняшникові чи ріпакові доходи», — уточнила Віра Коновалова.

Також вона додала, що в насінні кунжуту міститься майже 60% рослинних жирів, серед яких лінолева, олеїнова, пальмітинова, міристинова, арахінова, стеаринова і лігноцеринова кислоти. Ці речовини є незамінними для організму людини і беруть участь у всіх життєво важливих процесах. Окрім того, кунжутова олія за своїми смаковими якостями належить до найкращих харчових олій поряд із широко відомою в усьому світі прованською. Вона зберігає свої корисні властивості протягом 9 років без істотних змін вітамінно-мінерального і хімічного складу.

Також в НААН вивчали вплив краплинного зрошення на формування фітоценозу, врожайність та якість насіння кунжуту.

«Дослідили різні способу поливу кунжуту. Найвищу урожайність кунжуту залежно від способу поливу було отримано на поверхневому краплинному зрошені 0,89 т/га з прибавкою відносно контролю 0,36 т/га. На краплинному підґрунтовому отримали на 0,11 т/га більше, ніж за поливу звичайним дощуванням. А от найвищу олійність насіння кунжуту отримали при поливі дощуванням 57,1 %, тоді як при краплинному поверхневому зрошені 53,2%, а підґрунтовому 53,7%. Оцінка економічної ефективності використання різних способів поливу посівів кунжуту показала, що найвищий прибуток в поточному році — 55 245 грн/га забезпечило краплинне поверхневе зрошення, рентабельність при цьому склала 283%», — підсумувала експерт.

Виконано за допомогою Disqus