Кабмін може заморозити виплату дотацій садівникам — експерт

24 грудня 2019 69 0
Кабмін може заморозити виплату дотацій садівникам — експерт

Кабмін через брак грошей заморозив частину бюджетних виплат, садівники побоюються, що виплата дотацій на їхні потреби буде не повною.  Про це повідомив віце-президент «Української горіхової асоціації» Геннадій Юдін на своїй сторінці у Facebook, інформує AgroPolit.com.

«За вказівкою прем’єр-міністра платежі зупинені до кінця року. Днями в Києві пройшло підсумкове засідання комісії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства, на якому в рамках бюджетної програми були розподілені між садівничими суб’єктами господарської діяльності 280 млн грн, що залишилися на друге півріччя», — написав експерт.

Він додав, що, з урахуванням фактичних потреб садівників, письмових звернень галузевих асоціацій з цього приводу, в Мінекономіки було прийнято Наказ №711 від 17.12.19 р. про перерозподіл коштів в рамках бюджетної програми. Завдяки цьому, 80 млн грн додатково перенаправлено на компенсацію посадкового матеріалу, що дало можливість повністю компенсувати заявки садівників.

Читати за темою: Державна компенсація на придбане насіння: алгоритм отримання виплати

Остаточно 280 млн грн були розподілені наступним чином:

  • 160,228 млн грн — на компенсацію посадкового матеріалу;
  • 120 млн грн — на компенсацію холодильників з РГС, сортувальних ліній, морозильних камер.

«Водночас в Бюджеті-2019 законодавчо затверджений даний обсяг коштів, виділених для бюджетної програми розвитку садівництва — 400 млн грн на весь рік. До закінчення роботи Держказначейства в 2019 р., яке повинне виплатити решту 280 млн грн садівникам, залишилися лічені дні. 19 грудня стало відомо, що Кабмін через брак грошей заморозив частину бюджетних виплат. Державна казначейська служба України продовжить фінансувати тільки захищені статті бюджету (зарплати, пенсії, всі соціальні платежі), а також всі зареєстровані за 11 місяців зобов’язання, на які відкриті асигнування», — наголосив Геннадій Юдін.

Експерт додав, що, за інформацією прес-служби Міністерства фінансів, всі інші платежі, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів, з огляду на невиконання доходів держбюджету за 11 місяців 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus