Парламентська більшість розгляне правки до земельного законопроекту цього тижня — Арахамія

17 січня 2020 211 0

Голова депутатської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія про домовленість представників монобільшості в парламенті з «Опозиційним блоком — За життя»  щодо розгляду правок до законопроекту 2178-10 про відкритий ринок сільськогосподарської землі. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Як повідомив Давид Арахамія, розглядати процедуру проходження правок вони будуть 19-20 січня під час засідання між представниками СН та ОПЗЖ.

«Я вам назву деякі статистичні дані. З 4 100 правок до законопроекту 2178-10, від «Голосу» надійшло — 9 правок, від ЄС — 52, «Довіра» — 37, від депутатської групи «За майбутнє» — трохи більше 40, від «Батьківщини» — 338 і від ОПЗЖ — 3 208. Попередньо ми провели засідання голів фракцій. Я заявив, що ми можемо пройти комітетом за нормальною процедурою, відповідно до меморандуму. До речі, це буде друге читання меморандуму, адже перший не спрацював і ми його перенесли до другого читання з доопрацюванням. Але, станом на сьогодні, ми не змоделювали ситуацію, як ми будемо вирішувати питання з цими 3 тис. правок від ОПЗЖ. Ми вирішили, що в неділю та понеділок наша робоча група: я, пан Сольський та представник від ОПЗЖ змоделюємо розгляд цих правок, їх об’єднання за ідентичними ознаками та інше. А у вівторок вже буде зрозуміло — якщо ми знайшли компроміс, то підемо знов через аграрний комітет, якщо ми не знайдемо компроміс — підемо відразу до зали Верховної Ради», — повідомив Давид Арахамія.

Він також уточнив, що з представниками інших політичних партій, представлених в парламенті, які також подали правки до законопроекту 2178-10, вони домовилися про розгляд безпосередньо у залі ВР.

«Правки від «Батьківщини» та інших політичних сил ми готові розглядати відразу в залі ВР, тому ми домовилися з представниками всіх фракцій, що у неділю ми зустрічаємося лише з представниками ОПЗЖ. Якщо ми знайдемо з ними спільну мову, ми знову радимося з усіма фракціями і приймаємо це меморандумом другого читання. Транслювати нашу недільну зустріч у ЗМІ ми не будемо, адже це марудна бюрократична робота, яка мало кого зацікавить», — повідомив Давид Арахамія.

AgroPolit.com поцікавився у голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, як діятиме партія, якщо їх правки не врахують.

«Якщо ці поправки не приймуть, значить законопроект 2178-10 лишиться у тому вигляді, який не дозволяє його прийняти… Якщо наші поправки не врахують, то ми зробимо подання до КСУ щодо нього… Є ще один момент: з 1 січня 2020 р. не діє мораторій на продаж с/г землі. Так уже було у січні 2007, листопаді  2009 і січні 2010 р., тому всі укладені в той час договори про покупку/продаж землі були визнані не дійсними в судах. Так буде і цього разу — за період з 1 січня по 1 жовтня 2020 р. — укладені договори покупки/продажу землі будуть згодом визнані не дійсними», — говорить він.

Виконано за допомогою Disqus