На Харківщині фермер поверне державі землю вартістю понад 4 млн грн

20 січня 2020 521 0

У Харківській області фермер в обхід торгів орендував земельну ділянку вартістю понад 4 млн грн. Повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

За даними поліції, місцева прокуратура №6 направила до Харківського районного суду області позовну заяву про повернення з незаконної оренди у власність держави землі вартістю понад 4 млн грн.

Встановлено, що в 2015 р. наказами ГУ Держгеокадастру у Харківській області фізичній особі з метою ведення фермерського господарства передали в оренду дві земельні ділянки площею 24 га та 10 га за межами населеного пункту на території Харківського району. Однак земельну ділянку площею 10 га передали без проведення передбачених чинним законодавством торгів. Законодавством передбачена можливість отримання в оренду з метою ведення фермерського господарства однією особою земельної ділянки без участі у торгах лише одноразово. Вказане право реалізовано фермером при отриманні земельної ділянки площею 24 га.

Оціночна вартість земельної ділянки, якою незаконно користується фермер, становить понад 4 млн грн.

Прокуратура звернулася до суду з вимогами про визнання наказу незаконним, договору оренди недійсним, скасування його державної реєстрації та повернення земельної ділянки у відання держави. Позов перебуває на розгляді.

Читати за темою: Відкриття ринку землі в Україні: хронологія подій

Виконано за допомогою Disqus

+ 39° ... + 23°

Вітер

1.2м/с

Опади

3.1мм

Вологість

54%