Аграрії Півдня потребують допомоги держави у боротьбі з опустелюванням — думка

23 січня 2020 67 0
Аграрії Півдня потребують допомоги держави у боротьбі з опустелюванням — думка
Kurkul.com

Для аграріїв Південних регіонів України питання деградації ґрунтів і поширення піску на полях стоїть гостро і з кожним роком занепокоєння виробників збільшується. Найбільше потерпають господарства, де відсутнє зрошення. Про розповів доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП Микола Косолап на SuperAgronom.com

Зазначається, що останніми роками вся країна потерпає від аномальних погодних умов. Спека і високі температури не дозволяють отримувати заплановані врожаї, а опади стають нечастим явищем, а іноді ще й неефективним. Особливо це стосується південних областей і господарств.

«Морально аграрії степових регіонів готові до того, що їм доведеться «воювати» з пустелею, технічно — більш-менш, а от фінансово вони не готові взагалі. Намагаються справлятись власними силами, але допомога держави їм дуже потрібна», — зауважив Микола Косолап.

Читати за темою: Агропрогноз: як кількість вологи в атмосфері впливає на розвиток рослин

Існує ще питання юридичне, коли заходить справа про такий метод боротьби, як збереження і насадження лісосмуг.

«Фермери готові платити за саджанці, роботу, але хто їх буде охороняти? Вони не мають жодних прав, щоб захистити свої гроші і свої поля», — доповнив науковець.

Така ж ситуація з тими підприємствами, де зрошення все ж таки є. Продаж землі не за горами, а от що робити з іригаційним обладнанням, знову ж таки невідомо.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 15°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

48%