Трьом областям України загрожує опустелювання

13 квітня 2021 559 0
Трьом областям України загрожує опустелювання
Kurkul.com

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів застерегли, що в трьох областях — Херсонській, Миколаївській та Одеській відбуватимуться процеси опустелювання. Про це розповів голова ради старійшин Асоціації фермерів та приватних землевласників Харківської області Іван Биков Урядовому Кур’єру.

Аграрій додав, що Харківщині опустелювання поки що не загрожує, проте чимало фермерів області через посуху вже відмовилися сіяти ярі культури, та вирощують кукурудзу й соняшник. 

«Цієї весни будемо сіяти лише пізні культури — кукурудзу й соняшник. Ярих у нашій сівозміні цього року немає через зміни клімату. Цьогоріч у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів застерегли, що в трьох областях — Херсонській, Миколаївській та Одеській відбуватимуться процеси опустелювання. Харківській області це поки що не загрожує, але зміни клімату в нас теж помітні. І ми повинні перебудовуватись і дивитися, що роблять країни, яких природні кліматичні зміни торкнулися раніше», — каже Іван Биков.

Коментуючи вартість посівної кампанії, аграрій зазначив, що цього року відчутно подорожчали добрива. Якщо торік селітра була 6,5 тис. грн/т, то цього року мінімальна ціна — 9,8 тис. грн/т. Ціна на солярку теж зросла: торік вона коштувала 16 грн/л, а нині — уже 22 грн/л.

Виконано за допомогою Disqus