На Прикарпатті створять центр із вирощування лохини

7 лютого 2020 229 0

У П’ядицькій об’єднаній територіальній громаді триває реалізація проекту «П’ядицькі культури», котрий передбачає створення навчально-виробничого цеху з вирощування лохини у селі Мала Кам’янка Коломийського району. Повідомляє galka.if.ua.

Ініціативу впроваджує місцева рада тергромади спільно з КП «Добробут Захід» та Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття. Вартість реалізації проекту становить 3 млн грн, а ініціативу планують реалізовувати упродовж року. Про це розповів виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

«Реалізація проекту здійснюється за підтримки міжнародної технічної допомоги Програми USAID DOBRE. Програма вже виділила громаді 1,5 млн грн. Ще 350 тис. грн ОТГ виграла в рамках X обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах співфінансування виділено з місцевого бюджету ОТГ», — підкреслив експерт.

Читати за темою: Хвороби лохини

За словами Ігоря Мельничука, суть проекту полягає у створенні навчально-виробничого центру з вирощування та догляду за канадською чорницею (лохиною). Підприємство надаватиме два види сервісів. Перший — догляд за рослинами, збір урожаю, здійснення крапельного поливу, а навчання з розвитку аграрних підприємницький ініціатив — другий.

Очільник П’ядицької ОТГ Петро Гайдейчук повідомив, що під ведення господарської діяльності у сільській раді виділили 16 га землі. Навесні цього року очікують на посадку канадської чорниці, а перший врожай планують зібрати вже за три роки. Посадовець також наголосив, що в громаді наявні всі сприятливі умови для вирощування лохини, оскільки ягода потребує відповідної кислотності ґрунту.

Директорка КП «Добробут Захід» Уляна Гайдейчук повідомила, що у рамках проекту вже створено ягідник, а задля здійснення у майбутньому більш ефективної фермерської діяльності — планують закупити крапельний полив та спецтехніку.

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 1°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

57%